KTM Scarp MT Elite AXS rower MTB XC/ Maraton z geometrią trailową

Rowery górskie typu “full” zyskują z każdym rokiem coraz większą popularność. Producenci widząc to oferują coraz bardziej uniwersalne rowery łączące ze sobą wszystkie odmiany kolarstwa górskiego. “Rower uniwersalny” czy coś takiego w dzisiejszym świecie jeszcze istnieje ? Kiedy to co kilka lat dowiadujemy sie że zrobił się moda chociażby na gravele.

KTM Scarp MT to rower o bardzo wszechstronnym zastosowaniu łączącym szybkość, komfort i najnowsze rozwiązania technologiczne. Austriacka konstrukcja zbudowana na bazie carbonowo- aluminiowej ramy ze skokiem 115mm sprawia że rower znajdzie szerokie zastosowanie w jeździe po górach a jego sportowe DNA pozwoli także na sportową rywalizację.

Rama

Główny trójkąt wykonany z carbonu zapewnia sztywność i lekkość konstrukcji, kąt główki ramy 67,5o stawia ją w kategorii progresywnych czyli z charakterem zjazdowym. Tylny wahacz to aluminiowy trójkąt wyposażony w skok 115mm pozwala to na komfort na trudnych szlakach.

Amortyzacja

Zawieszenie w tym rowerze to sprawdzone rozwiązanie od FOX. Przedni widelec to FOX Rhythm ze ugięciem 120mm blokowanym z 2stopniowej manetki na kierownicy, za ugięcie tyłu odpowiada FOX Float DPS podpięty również pod regulacje z kierownicy. Takie połącznie sprawia łatwość obsługi oraz szybkie i sprawne ustawienie zawieszenia w trakcie jazdy.

Napęd

Za rozpędzanie odpowiedzialna jest amerykańska grupa Sram GX Eagle AXS. Niezawodna 12 rzędowa kaseta oraz jeden blat z przodu sprawdzi się u każdego dodatkowo za przerzucanie odpowiedzialne są bezprzewodowe elektryczne przerzutki AXS daje to szybkie i precyzyjne dobieranie przełożeń.

Koła- opony

Producent postawił na niezawodne szwajcarskie piasty DT Swiss 370 wyposażone w łożyska maszynowe, do tego szerokie obręcze 30mm z systemem tubeless oraz opony Maxxis Recon o szerokości 2.4 sprawia że jazda staję się pewna i komfortowa nawet na śliskich korzenia i kamieniach.

Komponenty

Kokpit to aluminiowy mostek KTM Team, kierownica 740mm i sylikonowe ergonomiczne chwyty, rower wyposażony jest również w droper ze skokiem 125mm , siodełko to włoska robota od selle san marco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *