profesjonalny bike fitting dla każdego

Bike Fitting to nic innego, jak idealne dopasowanie pozycji ciała do sprzętu, który posiadasz, wraz z rekomendacjami co należałoby zrobić, by twój rower był idealnie dopasowany do Ciebie. Odpowiednie dopasowanie sprawia, że nie tylko nasza jazda staje się przyjemniejsza, ale zarazem nie szkodzimy swojemu ciału.  Co wpływa na wygodę i efektowną jazdę? Indywidualne dopasowanie ustawień – siodła, bloków w butach, kierownicy, siodełka. To wszystko sprawia, że nasza jazda jest efektywna i komfortowa.

Dlaczego się tym zajmuję?

Rozpoczynając swoją przygodę z rowerem już na etapie amatorskim sam doświadczyłem złego dopasowania. Aby zniwelować bóle w pewnych częściach ciała i prawidłowo ustawić pozycję zacząłem testować różne kąty i wysokości w ustawieniu roweru, tak aby moje wyniki były jak najlepsze. Na własnej skórze poprzez próby i błędy uczyłem się, jak to zrobić. Ukończyłem również studia licencjackie na Politechnice Opolskiej – kierunek fizjoterapia. Teraz chcę wykorzystać doświadczenie i wiedzę, którą zdobyłem, aby pomóc ludziom w osiągnięciu celu, który przed sobą postawili. Niezależnie od tego, czy jest to ściganie się w zawodach, wygoda i komfort przy rekreacyjnych wycieczkach, czy też przemierzanie długich kilometrów na swoich dwóch kółkach.

Co zauważyłem ?

To właśnie Bike Fitting jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie

możemy wykorzystać w swoim rowerze by jeździło nam się szybciej, lepiej i

efektywniej.

 

Po co nam  super lekki rower, lub tysiące przejechanych kilometrów skoro pozycja na nim jest źle ustawiona i odczuwamy dyskomfort podczas jazdy?

 

Każdy człowiek jest inny, a więc i pozycja na rowerze powinna odzwierciedlać to jak działa nasz aparat ruchu. Nasza sprawność ruchowa i ciało jest warunkują nasze ustawienie na rowerze. Optymalna pozycja wpływa nie tylko na mniejsze wydatkowanie energii, lepszą aerodynamikę, ale także na komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy, a co za tym idzie chroni przed kontuzjami, bólami: nadgarstków, kolan, szyi, pleców, bioder i często całego ciała. Zarówno najlepsi zawodowi kolarze jak i amatorzy korzystają z bike fittingu.

 

Czy Bike Fitting jest mi potrzebny?

 

Każdy kto wyda na rower trochę pieniędzy i chce wygodnie się na nim czuć  powinien odpowiednio ustawić sprzęt do siebie. Odpowiednie ustawienie pozwala na pełną radość i satysfakcję z jazdy.

Zadam Ci teraz kilka pytań:

 • Czy odczuwasz dyskomfort podczas jazdy na rowerze?
 • Czy czujesz ból nadgarstków, kolan, bioder, dolnej części pleców, szyi, drętwienie stóp lub dłoni?
 • Czy masz wrażenie, że pozycja jest niestabilna, szczególnie w czasie zjazdów i pokonywania zakrętów?
 • Czy w jednym uchwycie czujesz się dobrze, a w innym już gorzej?
 • Czy jeździsz tylko w pozycji siedzącej, a na stojąco jest Ci niewygodnie?

Jeżeli odpowiedziałeś choćby na jedno z powyższych pytań twierdząco, to myślę, że Bike Fitting jest z całą pewnością dla Ciebie.

 

nasze pakiety

Bike fitting (koszt 400 zł):

 • wywiad dotyczący pozycji na rowerze, obciążeń treningowych, specyfiki i stylu jazdy, przebytych kontuzji i zespołów przeciążeniowych,
 • pomiar antropometryczny,
 • ocena zdolności motorycznych,
 • ustawienie bloków,
 • dobór pozycji na rowerze oraz odpowiednie dopasowanie komponentów,
 • wymiarowanie roweru i raport z pozycji.

Czas trwania 2-3h

Należy zabrać ze sobą – rower, buty, ubranie sportowe (koszulka, spodenki).

Dobór rozmiaru ramy przed zakupem roweru (koszt 150 zł):

 • wywiad dotyczący pozycji na rowerze, obciążeń treningowych, specyfiki i stylu jazdy, przebytych kontuzji i zespołów przeciążeniowych,
 • pomiar antropometryczny,
 • dobór pozycji na rowerze oraz odpowiednie dopasowanie komponentów,
 • raport z sugerowanymi wymiarami ramy.

Ustawianie bloków (koszt 50 zł).

Get In touch

ZAPISZ SIĘ NA BIKE FITTING JUŻ DZIŚ !

534-303-153

CZYNNE : 
PN – PT. 10:00 – 18:00
SB. 10:00 – 13:00

LISTOPAD – LUTY :
PN – PT. 10:00 – 17:00
SB. 10:00 – 13:00

Facebook